Léčivý cibulový čaj na kašel

by Jana Dell-Plotnárková

Nevím, jak jste na tom vy v Čechách, ale tady na Maui je snad každý druhý nemocný. Je zde neobvyklá zima, přes den se občas objeví slunce ale jinak se teploty drží mezi 15-20 °C k tomu už 3 týdny v podstatě bez přestání prší. Je tedy obrovské vlhko, šedo a prostě ošklivo. Já vím, že si říkáte, 15 °C to je nádhera, ale věřte, vše je relativní.

Minulý týden onemocněla dcera, pak to chytil syn a nakonec já. Naštěstí je nám všem už lépe, snad to tak zůstane a já se budu moci pustit opět do práce.

Připravuji při vás článek, jak řešit nemoci při GAPS a než ho dopíšu, tak se s vámi podělím o recept, který mně naučila maminka mojí kamarádky Jany, když jsem byla těhotná a kašlala. Nejen že mi pomohl, ale taky hrozně chutnal. A s mírnými úpravami ho dělám, kdykoliv jsem nemocná. Chutná skvěle, a je skvělé, že v této verzi, bude chutnat i dětem.

Pokud jste v úvodních fázích diety, vynechte pomeranč a použijte jen trochu citronu a medu. V této verzi je čaj vhodný od první fáze úvodní diety.

Léčivý cibulový čaj na kašel

Nevím, jak jste na tom vy v Čechách, ale tady na Maui je snad každý druhý nemocný. Je zde neobvyklá zima, přes den se občas objeví slunce ale jinak se teploty… GAPS Léčivý cibulový čaj na kašel European Vytisknout
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Rating: 5.0/5
( 1 voted )

Suroviny

  • 2-3 litry filtrované vody
  • 1 velká cibule
  • 3-5 stroužků česneku
  • 1-3 cm zázvoru, můžete vynechat
  • 1-2 pomeranče
  • 1 citron
  • med

Postup

Do hrnku nalijte vodu a dejte na sporák. Oloupejte česnek, cibuli a zázvor a nakrájejte na větší kusy. Přidejte do hrnku s vodou a pomalu nechte přivést k varu, asi 5 minut povařte.  Poté vypněte, zakryjte pokličkou a nechte asi 15-20 minut louhovat.

Takto můžete nechat a vždy odebrat hrníček, do kterého vymačkáte půlku nebo celý pomeranč, citron dle chuti a přidáte lžičku medu (ten můžete vynechat)

Čaj servírujte teplý, ale ne horký, ať neponičíte vitamíny v citronu a pomeranči a případně i medu.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat

Zanechte komentář