GAPS majonéza

by Jana Dell-Plotnárková

Do bramborového salátu určitě neodmyslitelně patří.

Já jsem leta používala jen jogurt, ale letos jsem bohužel zase bez mléčných výrobků, tak se musím spokojit s majonézou. Vím, že hodně lidí má často problém s výrobou. Tahle verze mi přijde velice jednoduchá a už jsem ji párkrát dělala a vždycky se mi povedla. Tak snad se bude dařit i vám. Důležité je opravdu dodržet návod tak jak je napsaný

GAPS majonéza

Do bramborového salátu určitě neodmyslitelně patří. Já jsem leta používala jen jogurt, ale letos jsem bohužel zase bez mléčných výrobků, tak se musím spokojit s majonézou. Vím, že hodně lidí… GAPS GAPS majonéza European Vytisknout
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Rating: 3.7/5
( 3 voted )

Suroviny

  • 2 celé vejce
  • 2 žloutky
  • 2 lžíce hořčice, hledejte hořčici, která není slazená, já jsem použila Dijonskou
  • 3 lžíce citronové šťávy
  • 2 lžíce syrovátky – pokud ještě netolerujete, můžete úplně klidně vynechat
  • 1,5-2 hrníčky kokosového nebo avokádového oleje
  • ½ lžičky nerafinované soli
  • trochu pepře

Postup

Pokud používáte ponorný mixér, tak do nádobky dejte suroviny přesně v tom pořadí, v jakém jsou napsané v receptu. To je základ úspěchu!

Ponořte mixér dovnitř a pomalými pohyby nahoru a dolů umixujte majonézu do hladkého krému.

Mě tato metoda vyhovuje nejvíce a opravdu se mi vždy povedla výborná majonéza.

Pokud budete používat mixér, dejte dovnitř všechny suroviny kromě oleje. Zapněte na okamžik, aby se suroviny spojily, a poté za stálého chodu mixéru pomalu přilévejte olej. I tady je hotovo, když vznikne hladká majonéza.

Přendejte do skleněné nádoby a skladujte v lednici. Pokud jste použili syrovátku, neplňte sklenici až k okraji, ale nechte asi 3 cm od okraje volné. Zavřete a nechte venku při pokojové teplotě 7-10 hodin fermentovat a poté uložte do lednice. Majonéza vám v lednici trochu zhoustne, víc pokud jste použili syrovátku. Se syrovátkou vám v lednici vydrží i několik měsíců. Bez syrovátky spotřebujte do 2 týdnů.

Skladujte v lednici

Mohlo by vás zajímat

Zanechte komentář