Květáková rýže

by Jana Dell-Plotnárková

Píšu si takhle recept a v něm podávejte s květákovou rýží, a najednou mi došlo, že tady na ni nemám recept. Tak tady jeden staronový recept.

Recept je velice jednoduchý, a velice versatilní. Jsou na něj velice rozdílné ohlasy. Lidé ho buď milují, anebo ho nemůžou vystát. Uvidíte, do které skupiny budete patřit vy. V žádném případě nečekejte, že tato rýže bude chuťově připomínat rýži, podobnost je pouze ve vzhledu. Nicméně je to příjemná příloha a já osobně si květákovou rýži čas od času ráda udělám. Je několik způsobů, jak se květáková rýže dělá.

Takhle ji dělám já.

Květáková rýže

Vytisknout
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Rating: 5.0/5
( 1 voted )

Suroviny

  • 1 celý květák
  • ½ cibule
  • 4 lžíce sádla, nebo jiného tuku
  • sůl, pepř dle chuti
  • 2-4 sběračky vývaru
  • čerstvá šťáva z citronu (můžete vynechat)

Postup

Květák omyjte, okrájejte tvrdé košťály a naporcujte na pár menších kousků. Ty nastrouhejte pomocí elektrického struhadla, nebo jako já ručně na velkém klasickém struhadle.

Na velkou pánev dejte zahřát sádlo. Nakrájejte si nadrobno cibuli a dejte ji na pánev lehce osmahnout.

Pak přidejte nastrouhaný květák, promíchejte ho pořádně s cibulí a sádlem. Nechte ho 1-2 minuty osmahnout a poté přidejte vývar. Začněte 1 sběračkou a postupně přidávejte podle potřeby. Nechcete, aby vám rýže plavala ve vývaru, jen chcete, aby se nesmažila na sucho a nasákla do sebe vývar, závěrečný produkt chcete mít bez přebytečné tekutiny.

Osolte a opepřete dle chuti. Rýže je hotová zhruba za 10-15 minut, tak aby byla měkká ale ne rozvařená.

Můžete zakápnout čerstvou citronovou šťávou

Podávejte jako přílohu k masu.

 

Mohlo by vás zajímat

Zanechte komentář