GAPS koláčky

by Jana Dell-Plotnárková

Jednou za čas máme doma chuť na něco sladkého, nebo prostě něco na zub. Vymyslet něco nového není jednoduché, receptů na sušenky a jiné dobroty už mám na obou webech tolik, že stejně pak upeču něco, co už známe. No jenže já jsem se pustila do pečení a neměla jsem vajíčka.

A víte, co šlo to bez nich. Z tohoto receptu mám velkou radost. Je totiž tak versatilní, že se dá použít na několik způsobů.

Takže funguje bez vejce, jen je nutné nechat sušenky úplně vychladnout, než s nimi budete hýbat, horké jsou hrozně křehké. Chuťově super, jen jsou trochu suché, záleží, jak je máte rádi. Když je ozdobíte jablíčky, tak to nevadí.

Recept funguje i s jedním vejcem, sušenky jsou pak pevnější, křupavější.

Vyzkoušené mám s mandlovým máslem, to jsou pak více sladké, nebo tahini (sezamové máslo) a ty mají pak výraznější chuť.

Můžete je nechat čisté, jen jako sušenky, namočit do čokolády. Nebo ozdobit jako svatební koláčky. Vyzkoušela jsem s jablky, mákem, mákem a domácím sýrem, ořechy.

Tak se těším, co bude chutnat nejvíc vám.

GAPS koláčky

Jednou za čas máme doma chuť na něco sladkého, nebo prostě něco na zub. Vymyslet něco nového není jednoduché, receptů na sušenky a jiné dobroty už mám na obou webech… GAPS GAPS koláčky European Vytisknout
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Rating: 5.0/5
( 2 voted )

Suroviny

  • 2 hrnky mletých, loupaných mandlí (mandlová mouka)
  • ¾ hrnku mandlového másla nebo tahini
  • Špetka soli
  • 1 lžička vanilkového extraktu
  • 1 vejce (funguje i bez něj, takže se může vynechat)
  • na ozdobu strouhané jablko, mletý mák smíchaný s domácím sýrem, ořechové máslo apod.

Postup

Předehřejte troubu na 175 °C, připravte si plech a pomažte ho tukem.

Do misky dejte mleté ořechy a mandlové máslo nebo tahini, sůl a vanilkový extrakt. Promáchejte a přidejte vejce, pokud používáte.

Rukama vypracujte těsto, a z něj tvořte malé koláčky/sušenky a pokládejte na plech. Zdobte strouhanými jablky, mákem s domácím sýrem nebo ořechy.

 Dejte péct na 12-15 minut. Nechte pořádně vychladnout. Sušenky jsou relativně křehké, když jsou teplé, speciálně pokud zvolíte verzi bez vajec.

Po vychladnutí skladujte v lednici.

Mohlo by vás zajímat

Zanechte komentář